30 listopada 2016

Po pierwsze: przytulaj tato!
Uwaga! Wpis ten przygotowany został z myślą o Twoim facecie - mężu i ojcu.


Delikatny dotyk.
Czułe spojrzenie.
Uścisk.

Miłość można pokazać na wiele sposobów. Tylko jeden jest uniwersalny. To dotyk! Dzięki pieszczotom właśnie dzieci są szczęśliwe a partnerki czuję się kochane. Skończ więc ze swoją męską oschłością!

Silny. Twardy. Odpowiedzialny.

Od dziecka uczy się facetów, ze wrażliwość, czułość i pieszczoty są niemęskie. Jakby to było "zarezerwowane" tylko dla dziewczynek. Masz być twardy i silny! Taki podświadomy rozkaz. Zabawy z dzieciństwa? Dziewczynki przytulały się, tańczyły i trzymały za rączki. Chłopcy nie - nie wypadało. Zdobyłeś nagrodę? Osiągnąłeś sukces? W domu czekał na Ciebie tylko uśmiech matki i ewentualne poklepanie ojca po ramieniu. Może deficyt dotyku w dzieciństwie wpłynął na to, że stałeś się oschły? Zadaj sobie pytanie: czy nie brakowało Ci bliskości rodzica, jego przytulenia? Może nie warto postępować w ten sam sposób, może swoim bliskim warto dać coś więcej... dać to uczucie.
Dotyk to pierwszy zmysł, jaki rozwija się u noworodka. Potrzebuje fizycznych kontaktów z rodzicami. Potrzebuje kołysania, przytulania, muskania ustami. To sprawia radość i pogłębia więzi. Mógłbyś pomyśleć, że noworodkowi jest obojętne, kto go dotyka - ale to błąd. Chociaż wydaje się jeszcze taki niedojrzały, to na pewno ma zdolność rozpoznawania najbliższych mu osób - tych, którzy się nim zajmują. Podobno na początku ma zdolność do przywiązania się do jednej, maksymalnie dwóch osób - spraw, żebyś to właśnie TY, jako tata był właśnie jedną z nich!
Od dawna zna przecież swoją mamę - w łonie słyszy jej głos, wsłuchuje się w rytmiczne bicie jej serca, zna sposób poruszania się. Po narodzinach bezbłędnie odnajdzie drogę do jej piersi kierując się właśnie zapachem. Jego ciało dopasowuje się do jej ciała.... Pozwól na to samo! Pragnij tego kontaktu! Daj możliwość poznania Twojej MIŁOŚCI! Bo przecież ona jest...

Może dzięki temu będzie szczęśliwsze, może dzięki temu Wasza więź będzie głębsza... nie odtrącaj swojego dziecka w żadnej sytuacji.

Dotyk między dwojgiem bliskich sobie ludzi to komunikat: "ufam Ci, kocham Cię, zależy mi na Tobie". Bez niego słowa pozostają tylko słowami.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.