5 książek wyd. NASZA KSIĘGARNIA, które musi mieć Twój Maluch!Ciężko jest dziecko w tych czasach oderwać od komputera czy smartphone. Ciężko zająć go czymś zupełnie innym, ale dopóki możemy, dopóki mamy największy na nich wpływ - wykorzystujmy to! 

Aj! Jak ja bym chciała, żeby widok dziecka z książką towarzyszył nam również za czasów jego szkoły... Przykład mu jednak dajemy słaby, bo w ostatnim czasie mało książek czytamy w domu. Najczęściej w dłoni trzymamy jego lektury - i dziś na tych lekturach się właśnie skupimy! 

Są duże, w twardej tekturowej oprawie. Mają piękne ilustracje, niekiedy nasycone treścią - chociaż nie zawsze w formie słów. Niektóre z nich, widzieliście już u nas na blogu, niektóre z nich doskonale pewnie znacie - ale jeśli mam okazję chociaż kilku osobom pokazać coś, czego nie widzieli - zrobię to! 

Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych
Marta Galewska-Kustra

Jedna z pierwszych książek Oliego! Rewelacyjna do nauki mówienia, nawet w pierwszym roku życia, gdy dziecko uczy się naśladować dźwięki. Prosta, fantastycznie wydana! Chociaż nie możemy powiedzieć, że zawiera wiele treści, to jednak ta treść jest jak najbardziej przystosowana dla maluchów - więcej naprawdę nie trzeba! 


Opowiem ci, mamo, co robią auta!
Marcin Brykczyński, Artur Nowicki

Obowiązkowa pozycja dla każdego chłopca! No cóż, który odmówi opowieści o tym, jakie auta podróżują po naszych drogach? Jak wyglądają w środku, czym się zajmują i jakie mają problemy na co dzień? Na każdej stronie mnóstwo zapisanych w obrazie historii. Auta się nie nudzą, Twoje dziecko też nie będzie! Więcej o tej książce pisałam we wpisie o całej serii - tuChodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta
Marcin Brykczyński

Oj! Tą książkę katujemy do dziś. Nadal ulubiona. Nie jest to zwykła książka! Fantastyczna grafika, zadania do wykonania i genialne anegdoty o zwierzętach pisane wierszem. A wiersze te zna mój chłopczyk na pamięć - co cieszy mnie ogromnie :) Rymowane zagadki, czarno-białe ilustracje, w których chowają się zwierzęta...  Przy tej książce można ruszyć głową! Rok w lesie
Emilia Dziubak

To jedna z dwóch książek tej serii, które szczerze mogę Wam polecić! Obowiązkowa pozycja - aktualna przez cały rok! Zapewne posłuży długie lata. Najpierw pozwoli poznać zwierzęta, które żyją w lesie. Potem pokaże różnice między porami roku. Nauczy miesięcy a zagłębiając się w nią jeszcze bardziej pokaże, jaki jest cykl życia zwierząt w odniesieniu do całego roku. Spostrzegawczość to taka cecha, którą doskonale można dzięki niej przećwiczyć. A możliwości tworzenia historii nieskończona... Doskonały dowód na to, że dobra książka wcale nie musi zawierać słów!


Rok w przedszkolu
Przemysław Liput

Druga z tej serii. Wiecie dlaczego jest fajna? Bo to idealna pozycja do wprowadzenia dwulatka do tego, co czeka go w niedalekiej przyszłości. Jeśli tak jak ja przygotowujecie dziecko do pójścia do przedszkola - musicie ją mieć! Każdego miesiąca zajęcia w szkole wyglądają inaczej - na pewno wśród nich znajdziecie takie, które spodobają się malcowi, a dzięki temu jego nastawienie będzie jeszcze bardziej pozytywne. Spróbujcie! Już mam w planach kilka nowych pozycji, zatem na pewno takie wpisy będą się pojawiać :) Bo biblioteczka nasza rośnie! A im Oli chętniej chce spędzać czas przy książce, tym większe mam chęci, by dzielić się z Wami naszymi wyborami! Tym warto zarażać! :) 

A Wy? Macie swoje ulubione pozycje tego wydawnictwa? 
meble - bellamy / pościel - zezuzulla / książki - nasza księgarnia / stoliczek - happy sitti / królik - frieds with glasses / proporczyk - wood.decor / jeździk - goki 


Brak komentarzy

Prześlij komentarz