19 września 2016

Opowiem Ci, mamo... (wyd. NK)

Niezwykła seria książek wyd. Nasza Księgarnia, która podbije każdą biblioteczkę Malucha.

Znamy nasze dzieci: to oczywiste, że zawsze sięgają po to, co lubią najbardziej: filmy i gry. Jest lepszy sposób na spędzanie wolnego czasu: dobra lektura. 

Czytanie ma same zalety. Wypełnia dziecku czas. Ćwiczy pamięć. Uczy skupienia i empatii. Pobudza wyobraźnię. Rozwija słownictwo. Utrwala pisownię wyrazów. Jest tylko jeden szkopuł! To TY musisz zachęcić do tego swoje dziecko - a to już może być wysiłek. 

Oczywiście możesz, a wręcz powinnaś brać książkę do ręki i czytać ją swojemu Maluchowi, ale możesz też pójść na łatwiznę i wybrać takie pozycje, po które maluch sam będzie sięgał. Jakość ilustracji i jej szczegółowość ma ogromne znaczenie. Kolorowe i szczegółowe obrazki pobudzą ciekawość. Nie trzeba w niej zbyt wiele tekstu, by zaciekawić dziecko i tworzyć z nim niestworzone historie ucząc czegoś - tak przy okazji. 

Znalazłam takie! Są genialne! Niepowtarzalne! Nie do znudzenia! Cała seria "Opowiem Ci, mamo..."  zachwyca mnie, i zachwyci również Was. Bardzo proszę - oto dowód:

"Opowiem Ci mamo... co robią mrówki"
mrówki podglądała i narysowała Katarzyna Bajerowicz
do rysunków wiersze napisał Marcin Brykczyński

Aż roi się tu od owadów! Treści w niej dużo nie znajdziesz, ale za to pochłoną Was niesamowite ilustracje, które pobudzą wyobraźnię dając powody do niezliczonej ilości pytań i odpowiedzi. Dowiesz się w z niej, z kim przyjaźnią się mrówki, jak wygląda ich dom, jak bardzo są pracowite i jak przygotowują się do zimy! Dodatkowo wewnątrz kilka zagadek i zadań do wykonania czyli to, co lubią dzieci starsze."Opowiem Ci mamo... co robią pająki"
pająki narysował Daniel de Latour
do rysunków wiersze napisał Marcin Brykczyński

Boicie się pająków? Ta książka pomoże Wam ten strach pokonać! Pająki przecież mają imiona i swoją rodzinę. Każda strona książki to nowa historia, w której uczestniczą też karaluchy, komary, muchy, żuki i wiele innych malutkich zwierzątek. Małe dzieci z przyjemnością posłuchają naszych barwnych opowieści o podróży Pająka, a większe stworzą najrozmaitsze historie i odgadną wszystkie zagadki książki. Z tą książką świat tych małych pajączków staje się bardziej przyjazny - POTWIERDZAM!


"Opowiem Ci mamo... co robią auta"
auta namalował Artur Nowicki
do rysunków wiersze napisał Marcin Brykczyński

Odjazdowa książka, Wam powiem!  Niezliczona ilość pojazdów przejeżdża przez te ilustracje: auta osobowe, ciężarowe, maszyny drogowe, ciężarówki, tramwaje, śmieciarki, wyścigówki, pojazdy uprzywilejowane i maszyny rolnicze. A ileż się tam dzieje!? Dowiecie się, dlaczego tworzą się korki, jak powstają drogi, co dzieje się na autostradzie, jak ciężka jest praca w gospodarstwie, po co auta stoją w warsztacie i kto niesie pomoc innym. Z przyjemnością odgadywać będziecie wszystkie zagadki napisane wierszem, a Wasze dzieci odszukają Małego Fiata, który pojawia się na każdej z ilustracji z nowym zadaniem.


"Opowiem Ci mamo... co robią żaby"
z żabami chlapała się Katarzyna Bajerowicz
do rysunków wiersze napisał Marcin Brykczyński

Każde dziecko zainteresuje historia o tym, jak rodzą się żaby? Jak to jest, że z małego jajeczka robi się kijanka, której niebawem wyrosną nóżki i odpadnie ogonek? No cóż - tę zagadkę zgłębiają właśnie ilustracje. Co robią żaby, z kim się przyjaźnią i kto żyje z nimi pod wodą znajdziecie na obrazkach.
"Opowiem Ci mamo... skąd się bierze miód"
Za pszczołami latała Katarzyna Bajerowicz
do rysunków wiersze napisał Marcin Brykczyński

To pozycja dla małych łakomczuchów! Każda z nas ma w domu swojego Misia, a każdy Miś lubi przecież miód. Jak pracowite są pszczółki, w jaki sposób przenoszą nektar do ula, skąd się biorą owoce - tego dowiecie się z tej genialnej książki. Pszczoły to zapracowane owady, a na każdej ze stron możecie tę pracę obserwować. Może dzięki tym informacjom jakie w niej znajdziecie bardziej docenicie ich dobrodziejstwa? Jestem przekonana, że posłuży ona jeszcze w późniejszych latach szkolnych Waszym Maluchom.
"Opowiem Ci mamo... co robią narzędzia"
narzędzia narysował Daniel de Latour
do rysunków wiersze napisała Izabela Mikrut

Kto nie lubi majsterkować?? Nie jeden chłopiec zatraci się w tej książce, nie jedną dziewczynkę zainteresuje, co kryje się w warsztacie. Czy wiecie, że narzędzia mogą się nudzisz?  Mają swoje marzenia, które odgadniecie dzięki dźwięcznym wierszykom. W tej książce nie zabraknie też zadań, które musicie pomóc narzędziom wykonać. Dowiedzcie się, w których miejscach ich pomoc jest niezbędna.
"Opowiem Ci mamo... co robią koty"
za kotami skradała się Nikola Kucharska
do rysunków wiersze pisali Nikola Kucharska i Joanna Wajs

Tę rodzinę kotów musicie poznać! Koty potrafią zdominować dom, park, miasto - zwłaszcza, gdy jest ich większa grupa. Życie bohatera - grubego Gbura wzbogaca się o kotkę Żabkę - od tego momentu nie ma czasu na nudę. Jak koty spędzają czas, w jakiej pozycji lubią spać najbardziej, ile emocji wzbudza w Gburku Żabka i jak bardzo lubią "psocić" - tych historii nie ma końca. Tę książkę będziecie przeglądać setki razy i za każdym razem znajdziecie tam nowe przygody bohaterów, przy okazji poznając zasady opieki nad zwierzętami.

"Opowiem Ci mamo... co robią samoloty"
samoloty namalował Artur Nowicki
do rysunków wiersze napisał Marcin Brykczyński

Zakręcona książka! Wielozadaniowy samolot Wilga przeniesie Was w swój podniebny świat - ale nie tylko! Trzeba sobie uświadomić, jak samoloty bywają pomocne - również na lądzie i na wodzie. Gaszą pożary, walczą na wojnach a nawet ratują ludzi! To również nie wszystko. Ta książka to również dowód na to, że ta seria nie potrzebuje dużo treści - to piękne ilustracje tworzą niesamowite historie i tylko od nas zależy jak one się potoczą.
I to nie koniec serii! Liczę na to, że będzie więcej! Te książki są dla dzieci w przedziale wiekowym 2-6 lat, ale zapewniam, że również w szkole podstawowej będą fajnym dodatkiem do poruszanych na lekcjach tematów. To książki do oglądania, zgadywania, opowiadania niezliczonej ilości historii. Ogromnym plusem jest to, że w niektórych edycjach pojawiają się również cenne informacje, które tworzą mini encyklopedię danego tematu. Można ćwiczyć spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, pobudzać zainteresowanie światem jednocześnie świetnie się bawiąc i twórczo spędzając czas, o pogłębianiu wiedzy przyrodniczej nie wspominając.
Każda z pozycji zapewni Waszym maluchom wiele godzin kreatywnej zabawy!

Twoje dziecko nie umie czytać? - pochłonie je tworzenie i opowiadanie historii prosto z tych szczegółowych obrazków.
Twoje dziecko nie umie mówić? - nic nie szkodzi! Pytaj je, gdzie są określone przedmioty - niech znajdzie je na tych szczegółowych ilustracjach.Jedna z 3 poniższych książek może trafić w ręce Twojego Malucha! 

"Opowiem Ci mamo, co robią KOTY"
"Opowiem Ci mamo, skąd się bierze MIÓD"
"Opowiem Ci mamo, co robią NARZĘDZIA"

Zostaw tu komentarz lub wejdź na mój Facebook (dokładnie tu - klik, lub tu - klik) i pod postem konkursowym opowiedz mi:
 KOT, MIÓD czy NARZĘDZIA - co najbardziej zaciekawi Twoje dziecko? 

Książki trafią odpowiednio do osób, które najciekawiej odpowiedziały na powyższe pytanie.
Zawsze liczę na Waszą kreatywność :) 

Przykład: 
Uwielbiamy MIÓD! Mój Synek jest malutkim łakomczuchem, uwielbia wszystko to, co słodkie! Chcę pokazać mu, skąd się bierze miodek i jak muszą napracować się przy nim pszczoły.  


Będzie nam miło, jeśli polubcie nasz profil @MartynaG.pl oraz profil sponsora @Wydawnictwo Nasza Księgarnia. - dzięki temu oprócz nowości poinformujemy Was również o innych konkursach :)

Jeśli udostępnicie post konkursowy na swoim Facebooku lub zaprosicie znajomych do zabawy - będziemy skakać z radości :) Im więcej osób w konkursie, tym większe prawdopodobieństwo, że już niebawem będzie kolejny! A przecież lubicie książki, prawda?

Nim jednak odpowiecie mi jaką książkę chcecie otrzymać i dlaczego - zapoznajcie się z regulaminem! > KLIK <

_________________________________________________________

Wyniki!!! 

Dziękuję za ponad 200 zgłoszeń! 
Książki trafiają do:

"Opowiem Ci mamo, co robi MIÓD" - Maja Miodek (zgloszenie na blogu)
"Opowiem Ci mamo, co robią KOTY" - Natalia Ewa (zgłoszenie na facebook)
"Opowiem Ci mamo, co robią NARZĘDZIA" - Justyna Tartarus (zgłoszenie na facebook)


Gratuluję Wam! Czekam na Wasze adresy by jak najszybciej dotarły do Was nagrody ! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.