#wyprawka - czas na karmienie


Dar natury - możliwość karmienia piersią. 

To niepowtarzalna możliwość nawiązania więzi z dzieckiem.

To bliskość. 

To zdrowie i prawidłowy rozwój. Oczywiste. Cudowne. Karmienie piersią zapewnia Maleństwu to, co najlepsze, jednak obrosło w mity, które rodzą obawy przyszłych i świeżo upieczonych mam. Oj! ja już dobrze wiem, jakie problemy kobieta karmiąca może napotkać na swojej drodze. Choroba! Rozłąka! Niewiedza! Zmęczenie! Stres! Stres! Stres! To w bardzo łatwy sposób może zakłócić naszą naturę pozwalając na poddanie się podczas kryzysu laktacyjnego. Nie wiemy, gdzie szukać pomocy, czasami nawet nie chcemy jej dostać. Już w pierwszych dniach życia Maluszka, najczęściej tuż po powrocie do domu ze szpitala pojawia się problem: NAWAŁ MLECZNY! Wraz z nim pierwsze pytania:

Jak radzić sobie z nawałem mlecznym? 

Jak odciągać pokarm? 

Ręcznie czy laktatorem?

Laktator ręczny, czy elektryczny?
Wylewać czy mrozić? 

Gdybym znała odpowiedzi na te pytania już podczas pierwszej ciąży być może nasza "mleczna przygoda" trwałaby dłużej. Nie wiedziałam jednak wiele rzeczy, a jedną z najważniejszych była umiejętność przetrwania kryzysów laktacyjnych. Było, minęło. Nie mogę już tego roztrząsać, mogę uzupełniać wiedzę.Karmienie piersią - wydawałoby się, że to najbardziej naturalna metoda odżywiania dzieciątka a jednak sprawia takie trudności. Wpajają nam: nie ma nic lepszego, niż mleko mamy.  W jednej z ulotek dorzuconych do tych wszystkich Niebieskich Pudełek wręczanych świeżo upieczonym mamom znalazłam książeczkę, w której zamieszczono pokaźny artykuł dotyczący karmienia piersią - a w niej słowa, które naprawdę dały mi do myślenia: "Za jedno z największych zaburzeń naturalnego środowiska człowieka uważa się zastąpienie mleka matki mieszanką z mleka krowiego." - trafiło to do mnie bardzo! Dało do myślenia, jak żaden inny wywód o superlatywach. Prawda to - nie dyskutuję. Mamine mleko chroni przed alergią, infekcjami, chorobami serca, cukrzycą, otyłością... i chociaż to wszystko wiemy, chociaż nasza świadomość wzrasta - problemy pojawiają się i nie zawsze potrafimy im stawić czoło. 


Bo nawał pokarmu
Bo za mało mleka
Bo zapalenie piersi
Bo wielkie zmęczenie
albo setki innych problemów


Ja się jednak nie poddam tym razem. Mam w domu cały asortyment produktów, które pomogą:
1) Laktator elektryczny
2) Butelki anatomiczne
3) Nakładki na sutki
4) Wkładki laktacyjne
5) Herbatkę laktacyjną
6) Poduszkę do karmienia
7) Telefon do konsultantki laktacyjnej! 


Leo skończy 2 tygodnie. Od pierwszych dni życia z karmieniem nie ma żadnego problemu. Z nawałem poradziliśmy sobie już w szpitalu - absolutnie nie było źle, wystarczyło odciągnąć niewielkie ilości, by poczuć ulgę. Najbardziej pomaga spokój! Od pierwszego karmienia czułam się bardzo pewnie. Całkowicie naturalnie. Najmniejszego problemu nie było. Po powrocie od domu spokój, stabilizacja. I do dziś tak jest, chociaż nie ukrywam, że gdy nawał minął pojawił się lęk o to, czy oby tego pokarmu nie jest za mało. Nie jest. I mogę to sprawdzić dzięki w/w akcesoriom.

Umiejętność odciągania pokarmu przydaje się nie tylko podczas kilkugodzinnych rozłąk z dzieckiem. Odciąganie jest też pomocne, gdy pojawiają się problemy w postaci nawału laktacyjnego czy stopniowym zanikaniu pokarmu. 

Będę się trzymać kilku zasad: bezwzględnie! Karmić zamierzam w spokoju siedząc bądź leżąc w najwygodniejszej dla mnie pozycji. Unikać będę towarzystwa w tym czasie, by zamiast stresować się czyjąś obecnością obserwować Maleństwo. Gdy wyczuję pierwszy poważny kryzys laktacyjny zacznę stymulację laktatorem ale przede wszystkim będę pod ręką miała telefon, by móc w każdej chwili zaczerpnąć konsultacji od wykwalifikowanej osoby! 

Wsparcie - tego kobiecie karmiącej najbardziej potrzeba! Medela - z pomocą w walce o laktację.

W mojej walce bezwzględnie wspiera mnie Medela Polska. Dzięki akcesoriom, jakie ma w ofercie, i jakie możemy używać dzięki jej uprzejmości problemy z laktacją stają się zdecydowanie mniejsze. Laktator to rzecz, którą powinna posiadać każda mama - najlepiej przygotowaną już przed porodem, bo szybko może się przydać. Elektryczny sprawdzi się w domu, lub w szpitalu jeśli jesteście zmuszeni do rozłąki. Ręczny laktator jest niezwykle mały i doskonale sprawdza się w podróży lub podczas okolicznościowego odciągania pokarmu. To Ty musisz zdecydować, jaki będzie Ci bardziej potrzebny.

Medela stworzyła podstawowe zestawy akcesoriów, w skład których wchodzą butelki ze smoczkami, woreczki na pokarm, wkładki laktacyjne czy maść na brodawki  - będą pomocne każdej mamie 'na start'. To doskonałe rozwiązanie do zbierania, przechowywania i podawania mleka oraz dezynfekcji posiadanych urządzeń.

Jeśli zamierzasz karmić dziecko butelką np. po powrocie od pracy i obawiasz się, że przyzwyczai się do niej rezygnując z piersi - zaopatrz się w butelkę Calma. To innowacyjna butelka, która pozwala dziecku ssać, przełykać i oddychać tak, jak robi to podczas karmienia piersią:
  • dziecko może pobierać pokarm, oddychać i robić przerwy w naturalnym rytmie, dzięki czemu jest spokojne jak przy karmieniu piersią
  • aby zapoczątkować wypływ mleka, dziecko musi wytworzyć podciśnienie, podobnie jak przy karmieniu piersią
  • dziecko może utrzymać naturalne odruchy ssania, co ułatwia przechodzenie z karmienia piersią na karmienie za pomocą systemu Calma i odwrotnie

Sprawdź sama ofertę i dowiedz się więcej na stronie:


W związku z tym, że doskonale wiemy jak takie akcesoria pomagają podczas karmienia piersią,  a przede wszystkim w walce o laktację, razem z Medela Polska przygotowaliśmy dla Was konkurs! Do rozdania mamy:

1x Ręczny laktator Harmony > kliknij aby przeczytać więcej o produkcie
2x Zestaw startowy Breastfeeding Starter Kit > kliknij aby przeczytać więcej o produkcie


Co musisz zrobić, by wygrać? 

Uaktywnij się! 
Napisz nam, dlaczego karmienie piersią jest dla Ciebie ważne!  

Na Twój komentarz czekam tu - na blogu lub na naszym profilu Facebook [MartynaG.pl] pod wpisem konkursowym. Masz czas do 27 Stycznia! 
fotel - Lebex Meble, otulacze - Pink no More, poduszka do karmienia - Muzpony


____________________________________________
Zwycięscy: 

1x Ręczny laktator Harmony > breastfeeding-zone (blog)
2x Zestaw startowy Breastfeeding Starter Kit > Ann (blog)  oraz  Małgorzata S-wicz  (FB)

Gratuluję i czekam na kontakt z Wami! :*

Brak komentarzy

Prześlij komentarz