Jak przechowywać pamiątki z wakacji? DIY


Nie ma takich wakacji, z których wracamy bez pamiątek. Co z nimi zrobić? Wyjeżdżamy tu i tam, wraz ze wspomnieniami zapisanymi na karcie SD schowanej w kieszonce aparatu przywozimy także małe drobiazgi, które mają pełnić funkcję materialnej pamiątki. Takiej pamiątki, która każdego dnia przypomina nam o miejscach, w których byliśmy, w których zostawiliśmy cząstkę siebie.  Przewijamy się przez stragany i sklepy z pamiątkami szybko ulegając pokusie - najczęściej nie do końca przemyślanej. Kupujemy trunki, koszulki z regionalnym nadrukiem, muszelki, breloczki, pocztówki, biżuterię, magnesy na lodówkę, a potem... rzucamy to do innych takich drobiazgów. Co z nimi robić by nie zalegały w szufladach naszych komód? Jak zrobić z nich efektowną dekorację? Czasami wystarczy wyeksponować je na jednej ze ścian korytarza czy salonu, w pokaźnej ramie, by wspomnienia wracały do nas znacznie częściej, niż sięgamy po album ze zdjęciami. Efekt obrazu 3D? - mile widziany! Jak go stworzyć?
Taśmy dwustronne 
Haczyki samoprzylepne Command
Klej
Listwy dekoracyjne / stara rama dużego obrazu
Pamiątka z wakacjiJak wykonać? 

1. Docinamy listwy dekoracyjne na pasujące nam wymiary. Chcę uzyskać ramę w formie kwadratu np. 60cm x 60cm. Rogi łączymy klejem.
2. Podklejamy tył ramy taśmami dwustronnymi. Mocujemy na ścianie.
3. Wewnątrz ramy umieszczamy haczyki Command o dowolnych wielkościach.
4. Wieszamy pamiątki na haczykach. 


http://gde-default.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIFA3ZxER2.K3rjDgcr77OVz.M3p.hfxn620m1TE1mT.a7/fastid=iwtcqamcpfdqgmkxqsewapcyullr/stparam=oaoknuftku/url=http://inspiracje.command.pl/inspiracje.html?utm_source=martynag&utm_medium=blog_txtlink_pamiatki_z_wakacji&utm_content=&utm_campaign=04%2F2016Zawsze chciałam mieć ścianę pełną obrazów, pamiątek z każdego odwiedzonego przez nas miejsca. Stwierdzam jednak, że warto to jednak czasami urozmaicić :) W tej ramie na sznurkach powiesić możemy fotografie, kapelusz, okulary, klucze - może nam służyć jeszcze na wiele innych sposobów. Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni. 


15 komentarzy

 1. naszebabelkowo.blogspot.com26 lipca 2016 20:55

  Świetny patent - bardzo efektowny i wydaje się naprawdę nieskomplikowany w wykonaniu. U nas do tej pory było właśnie tak, jak piszesz - wszystkie pamiątki lądowały na stercie zakurzonych bibelotów, z których nie było żadnego pożytku. Może dzięki Twoim radom się to zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja, ja nie cierpię tzw. pierdół, które walają się po domu bez sensu, ale przerobienie ich w ten sposób nadaje im sens i pięknie ozdabia dom <3

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie jest skomplikowane. Mam starą ramę po obrazie, którą również niebawem wykorzystam - wymaga tylko delikatnego szlifu i malowania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem akurat jedną z osób, które lubią z tym przesadzać - można powiedzieć, że moje ściany świecą pustkami nadal ale... powoli zapełniamy je zdjęciami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Co za genialny w swej prostocie pomysł. Gdybym jeszcze przywoziła z wakacji coś poza zdjęciami i stertą prania to mogłoby się udać. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. piękne i proste, uwielbiam taki styl!

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie muszle wisiłay w mojej sypialni przez wiele lat, powiesiłam je przy oknie, żeby pieknie uderzały o siebie podczas wiatru. Swietny pomysł na obraz, kiedyś robiłam takie z aniołkami zamiast muszli.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł :) W ogóle te taśmy są świetne, mam akurat w domu Tesa, ale wszystkie ramki mam na nich umocowane :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super pomysł;) Czy mogłabys zrobic jakiś wpis o ślubie i weselu? Na co zwrócić uwagę, jak sie zorganizować itp. Niebawem wychodzę za mąż i chętnie poczytam ciekawe porady ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne w swej prostocie. I ta ramka! Świetny pomysł, od razy wyeksponowała muszle.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety, trzeba mieć do tego proste ściany, a u nas same skosy, nad czym bardzo boleję :/

  OdpowiedzUsuń
 12. Czyli jednym słowem - mieszkacie na poddaszu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. W tradycyjnym góralskim domu, gdzie skosy są praktycznie wszędzie, może oprócz przyziemia ;)

  OdpowiedzUsuń