Odpoczynek? Tylko w czystym i pachnącym domu!

Na dobry porządek (!) początek wiosny.


Wiosna. Zawsze kojarzy mi się z ciepłym powiewem wiatru, świeżym cytrynowym zapachem,  słońcem, które najcudowniej i najefektywniej jak tylko może podkreśla każdy brud na oknie i każdy kurz na podłodze. Wiosna, to też nadchodzące Święta Wielkanocne. Przygotowujemy się do nich emocjonalnie, stroimy dom, robimy ozdoby, w wazony wstawiamy kwiaty.  Malujemy ściany w salonach, myjemy szyby, porządkujemy w garderobach i szafach, generalnie sprzątamy i odświeżamy wszystko, co tylko można. Nie ma co ukrywać, rolą gospodyni jest utrzymać dom w czystości. Zwłaszcza w tak ważnych dniach w roku. Zbawieniem jest, gdy te obowiązki można podzielić na dwoje... albo więcej! Tylko pytanie, czy każda z nas ma taką możliwość? Albo chęć?
Ja już doskonale wiem, jak życie statystycznej matki polki - polskiej kury domowej wygląda. Utyrana nie po łokcie, a po pachy. Padająca ze zmęczenia każdego wieczoru, aż z tego zmęczenia nie mogąca zasnąć. Specjalistka od wszystkiego, znająca się na wszystkim. Perfekcyjna - nie do zastąpienia. Zazwyczaj ma tylko jednego wroga > samą siebie! 
Dom to świątynia. Miejsce, o które dbamy, w którym się modlimy, w którym spotykamy się z najbliższymi naszemu sercu, w którym powinien panować spokój i harmonia. Do tego pełnego wyciszenia potrzebujemy czystości i w sercu, i wokół. By móc odpocząć, wsłuchać się w siebie i tak naprawdę zrelaksować potrzeba nam tylko czystych i pachnących przestrzeni. Bez myśli o tym, że naczynia nadal zalegają w zlewie, że pranie leży na kupie przed pralką, że na kuchennym blacie widać dokładnie, co jedliśmy na śniadanie. Jednego czego nie lubię, to takiego niepokoju, że ktoś wpadnie z niezapowiedzianą wizytą, a ja przecież nie zmyłam podłogi! Moja obsesja, którą zrozumie każda kobieta, która ma bardzo jasny gres szkliwiony na podłodze... 

Prawda jest taka! Żeby móc odpocząć - sprzątanie musi zostać zaliczone! Zdecydowanie. I niestety, oprócz sił do tego, potrzeba Ci jeszcze środków chemicznych, detergentów i produktów do sprzątania, które są niezbędnikiem każdego domu. Zapewne poznaliście już markę Kolorado, dostępną w większości super i hiper marketów. To produkty, które pozwolą nam sprzątać cały dom a na koniec nadać mu wyjątkowy zapach dzięki Aromelli – wyjątkowemu odświeżaczowi powietrza na co dzień. Nawet sklepy nam mówią, że zbliżają się święta, bo w swojej ofercie np.  w sieci Kaufland od 16 marca trwać będzie promocja na wybrane produkty, między innymi na kostki wc Roll Aroma, które powinny być obowiązkowe w każdej toalecie. Wszystkie znaki na niebie mówią: kupuj i idź, bierz się za sprzątanie! IDZIE WIOSNA! 

Miej to za sobą! Chociaż tydzień przed świętami zasiądź wygodnie z kawą w fotelu, rozejrzyj się i powiedz sobie "jest czysto, mogę odpocząć" i wcale sobie nie przypominaj, że każdego kolejnego dnia i tak będziesz musiała sprzątać :) takie życie... zwłaszcza w domu pełnym dzieci! Pocieszę Cię jednak... będę miała dla Ciebie prezent! Taką nagrodę za Twój trud pracy. Już niebawem, na naszym profilu FB [tu] pojawi się konkurs,  w którym wygrać będziesz mogła bony do DUKA oraz produkty marki Kolorado! Obserwuj nas... no i bierz się za sprzątanie! ;) Wcale nie zwlekaj!REGULAMIN ROZDANIA > http://www.martynag.pl/p/regulamin-rozdania-kolorado.html

Brak komentarzy

Prześlij komentarz