W poszukiwaniu wiosny! Gadżety małego odkrywcy

Hallo! Pobudka! Czas wyjść spod koca!Jeszcze chwilę temu tak spragniona byłam zimy, tego śniegu, tego mrozu... CHWILĘ TEMU! Ale już nie teraz. Teraz jest kwiecień, pragniemy słońca, pączków na drzewach, kiełków zielonej trawy,  kwitnących hiacyntów i tulipanów. Już mi do głowy przychodzą wiosenne nowalijki - tak spragnieni jesteśmy świeżości, naturalności i kolorowych potraw na talerzach. Dni są coraz dłuższe, więcej w nas energii, w naszych dzieciach również! I co z nią zrobić? Chyba czas zrzucić z siebie grube swetry, skończyć z zimowym spowolnieniem. Wyjść z domu naprzeciw wiośnie, skoro ona do nas jeszcze nie przyszła. Spacer jest w końcu dobry prawie na wszystko. Spacer dotlenia organizm, hartuje, sprawia, że po nim przychodzi wilczy apetyt i głęboki sen. Obowiązuje tu tylko jedna zasada - im więcej, tym lepiej!

Kilka dni temu usłyszałam:
- Mamuś, posukajmy tej wiosny! - prosił Oli.
Faktycznie, może się gdzieś ukryła? Może w tym parku, co jest całkiem blisko znajdziemy chociaż najmniejszą jej oznakę. Może pod leżącym jeszcze śniegiem kiełkować zaczyna już trawa? Zarzucił kurtkę moro, by jeszcze bardziej w tego odkrywcę się wcielić, zapakował w jej obszerne kieszenie  swoje gadżety odkrywcy i to samo polecił Leośkowi. Pojechaliśmy. Przechodziliśmy całe trzy godziny,  szukaliśmy skrzętnie, i naprawdę zmarzliśmy, ale niestety - nic specjalnego nie odkryliśmy!

Nadeszła kolejna niedziela. Słońce w końcu zajrzało do naszych okien. Zapakowaliśmy więc ponownie całą rodzinę do auta i jeszcze raz na poszukiwania wiosny poruszyliśmy. Wdychaliśmy świeże powietrze, słuchaliśmy ptaków i... chyba coś w końcu ODKRYLIŚMY!

Są takie zabawki, takie gadżety, które małym chłopcom (a na pewno nie tylko) potrzebne są do zabaw najbardziej. To wszystkie te rzeczy, dzięki którym mogą odkrywać nowe i poznawać świat.


Lornetka, która pomoże dostrzec, czy na najwyższym drzewie na pewno już pojawiają się liście, czy wiewiórka wspina się po pniu, albo ptaki tworzące klucze na niebie przylatują już z ciepłych krajów.

Latarka, która rozjaśni tam, gdzie nic nie widać, która w ciemności pozwoli odnaleźć wszystko, która sprawi, że bać tej ciemności można się mniej.

Torba zbieracza, w której zmieszczą się wszystkie znaleziska — małe cuda tego świata kryją się na każdym rogu! Dla poszukiwaczy przygód, harcerzy, badaczy i archeologów, którzy mogą zabierać ze sobą tę torbę na każdą wyprawę.

Zestaw do wykopalisk, który pomoże zgłębiać tajemnice ukryte w ziemi. Torba zarzucona na ramie, skrywająca w sobie i łopatkę, i młotek, i malutką lupę a nawet pędzelek może się przydać do odkrycia jakiegoś pięknego kamyka - tak wyjątkowego, że zabrać go trzeba do domu.

Lupa, która przecież jest obowiązkowa! Ona wszystko to, co małe zamienia w całkiem spore. Lupa zawsze pomoże dziecku przyjrzeć się z bliska cudownościom natury.

Siatki, które pomogą nam schwytać (tylko na chwilę) małe owady czy rybki.

Zestaw pojemników, w których dzięki szkłom powiększającym i otworom na powietrze mogą w ciszy obserwować żywe stworzenia, by potem wypuścić je na wolność.

Obowiązkowym elementem jest także patyk w ręce! Jakikolwiek, najlepiej ten znaleziony pod nogami.. to dla małych odkrywców rzecz niezwykle istotna, tak jak dobry humor, zwłaszcza rodziców!W ofercie JAKO-O znajdziecie wszystkie zabawki dla odkrywców  pod tym linkiem >>klik<< . Do 15 kwietnia z kodem N22418 skorzystacie dodatkowo z darmowej dostawy, także przejrzyjcie sobie całą ofertę sklepu. Przyglądam się od pewnego czasu temu asortymentowi i muszę stwierdzić jedno - hasło: 'kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy' naprawdę nabiera tutaj znaczenia. JAKO-O skupia się na tym, by nie generować śmieci, dlatego oferuje wysokiej jakości produkty z wyselekcjonowanych i bezpiecznych materiałów, co zresztą potwierdzają najbardziej surowe certyfikaty. Dziś w zasadzie pokazałam Wam kilka gadżetów, nie zabawek - gadżetów, które zmotywować mogą Wasze dzieci do zabaw poza domem i wcielania się w małych odkrywców... Przed nimi wielki świat! I wiosna!
           
Advertisement

Brak komentarzy

Prześlij komentarz