Moje WIOSNNE wyzwanie!


Zapisane - więc do zrealizowania! Dłuższe dni, ciepły wiatr i upragnione słońce! Wszystko zakwita... WIOSNA wita! Wszystko staje się bardziej optymistyczne. Nabrałam chęci do działania. Chyba dlatego właśnie wczoraj otworzyłam swój notes i naskrobałam w nim kilka punktów. Dziś je tu rozwinę, bo słowo pisane i upublicznione ma dla mnie jeszcze większe znaczenie. Czas w końcu obudzić się z zimowego snu i postawić sobie nowe wyzwania -  wyzwania na wiosnę.
1. Wróć do codziennego planowania! - bo planowanie dawało niesamowite efekty. Gdy mam przed sobą otwarty kalendarz/notes z wypunktowanymi zadaniami na dany dzień jestem zdecydowanie bardziej pracowita, zorganizowana i efektywna. Przed oczami muszę mieć ciągły plan zadań! Uzależniłam się od skreślania poszczególnych punktów! Daje mi dużo satysfakcji wypełnianie swoich własnych celów i dużych i małych. Na mojej liście zadań znajdują się najdrobniejsze, przyziemnych rzeczy typu: zapłać za prąd!  aż po: zrealizuj sesję dla marki xx

2. Uśmiechnij się! SZEROKO - a żeby to w końcu zrobić czas wpaść do dentysty na małe "poprawki". Bo kto nie lubi śmiać się, że aż zaboli brzuch? Trzeba sobie na to pozwolić, poczuć swobodę, wszechogarniającą radość i beztroskę. 

3. Rób więcej zdjęć! - naładuję swoje wewnętrzne baterie do maximum kolekcjonując wspomnienia! Będę zdjęć robić jeszcze więcej - zapisywać fragmenty codzienności, by po latach wracać do niej trzymając w ręku rodzinne albumy. Ale żeby do tego doszło - trzeba zdjęcia zrobić i... wywołać! O rabat na to poproszę! :) Poza tym więcej zdjęć = więcej publikacji na Instagram a co za tym idzie - ROZWÓJ!

4. Zaproś kwiaty do domu! - to zdecydowanie coś, czego nie mogę się doczekać! Pokochałam się ostatnio z kwiatami doniczkowymi i chcę, by było ich w domu więcej i więcej :) Niebawem jadę na zakupy, by w moim domu zrobiło się w końcu ZIELONO!

5. Jedz więcej warzyw! - wiosną zawsze smakują lepiej - sałatki z wykorzystaniem nowalijek, koktajle, pasty. Świeżych warzyw nadal za mało w naszej diecie. Ciągle nad tym pracuję! Wiosna zawsze robimy swój mały ogródek warzywny - w tym roku również o to zadbamy. Swoje smakują najlepiej.

6. Uporządkuj swoją przestrzeń! - kiedyś przeczytałam, że wiosenne porządki to takie troszkę sprzątanie w głowie i tworzenie miejsca na nowe pomysły. I tak chyba jest! Czuję to! Pozamiatane, okna pomyte, kurze wytarte, pranie zrobione - tak powinno być zawsze. A ostatnio nie jest. Wymawiam się ciągle małymi dziećmi - ale dość szukania wymówek. Posprzątam - w domu, w głowie... 

7. Opróżnij garderobę! - zrobić trzeba miejsce dla nowych rzeczy! Bo powiem Wam szczerze - ciągle coś kupuję, ale nie pozbywam się starych ciuchów prawie wcale - z niewielkimi wyjątkami. Efekt jest taki, że mam ciuchów za dużo i wciąż nie mam co na siebie włożyć - bo wszystko ginie w tłumie innych ciuchów! Dosyć tego! Czas pozbyć się 1/2 garderoby. Zdecydowałam! Córki po mnie nie będą podzierać - bo ich nie mam :)

8. Określ się! - i to najtrudniejsze wyzwanie, bo wyzwanie blogowe. Cel: pisać więcej! Pytanie, co pisać, i jak pisać? Dobrze się czuję w tej lekkiej treści, ale może czasami chcielibyście przeczytać coś więcej... 


Trzymać się będę tych postanowień i latem tu wrócę z podsumowaniem! 
To proste rzeczy, a jednak dalej są jakimś tam dla mnie wyzwaniem...

Brak komentarzy

Prześlij komentarz