Pałac i Folwark Łochów - gdzie historia łączy się z nowoczesnością.


z serii #PokażDzieckuPolskę! 

Czasami nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec Polski, by odkryć wyjątkowe miejsce! Miejsce, w którym historia przeplata się z nowoczesnością.

Mazowsze. Powiat Węgrowski. Gmina Łochów.
Zaledwie godzinę jazdy od Warszawy drogą S8, w sercu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Liwiec położony jest Pałac i Folwark Łochów.  Niedawno odrestaurowany przez firmę deweloperską Arche Pałac Łochów i nowo pobudowany Folwark, przyciągają do siebie naprawdę szerokim wachlarzem usług. Miejsce doskonałe dla tych, którzy lubią klasykę i dobrze czują się w pałacowych wnętrzach, a także dla tych, którzy gonią za nowoczesnością!

Spoglądając na zdjęcia nie mogłam się oprzeć tej nowoczesnej architekturze Folwarku, przynależącego do Pałacu Łochów. Folwarku, który jest zespołem budynków tak prostym w swej prostocie, że aż wydawałoby się, że jest po prostu wizualizacją - a nie jest! On naprawdę wygląda tak na żywo, jak na zdjęciach. Folwark powstał nawiązując do historycznych obiektów, które znajdowały się na terenie Pałacu, ale przyznać trzeba, że zdecydowanie swoją prostotą sprawia wrażenie, jak gdyby wybiegał w przyszłość.

Pojechaliśmy tam po prostu odpocząć, a tą funkcję spełnia znakomicie! Zaskoczył nas spokój tego miejsca. Przy tak rozległym terenie nie mieliśmy wrażenia nadmiaru gości, a to bardzo komfortowa opcja dla rodzin z dziećmi. Jestem przekonana, że to chwilowe - więc jeśli zazwyczaj męczy Was nadmiar hotelowych gości - to miejsce jest dla Was - udajcie się tam szybko, nim zacznie miewać maksymalne oblężenie (czego z całego serca mu życzę!). 

Zamieszkaliśmy w jednym z komfortowych apartamentów, składających się z dwóch pokoi, w tym jednym z aneksem, łazienką i własnym wyjściem na taras. No co mam powiedzieć - nie brakowało nam niczego. Chłopcy są na tyle duzi, że mogą już spać w pokoju, na rozkładanej sofie, i co dla nich zaskoczeniem było - z dostępem do TV, którego na co dzień nie mają. Lubimy robić takie wyjątki! Na pewno Was to zainteresuje: wszystkie dzieci do lat 3, nocujące z rodzicami, mają pobyt za darmo, a jeśli macie kartę dużej rodziny - cena pobytu obniża się o 10%.Do dyspozycji Gości jest Restauracja-Paśnik, w której serwowane są naprawdę pyszne dania. Ze śniadań i obiadokolacji naprawdę wychodzi się sytym, jednocześnie mając żal do siebie, że żołądek nie pozwolił spróbować jeszcze więcej - trzeba z tego miejsca pochwalić za to szefa kuchni! Dla dzieci są wysokie krzesełka, mniejsze sztućce no i co istotne - osobne menu. Gdyby zbyt długo musieli czekać na łakomych rodziców - obsługa od razu podsunie kolorowanki z kredkami, by zająć im czas.Ale wiecie, co jest dla naszych dzieci najważniejsze? Aktywny wypoczynek - zwłaszcza na krytym basenie! Na to czekają na każdym wyjeździe. W hotelu zaprojektowano taki basen, wyposażono go w  przeróżne akcesoria dla dzieci.. Są też sauny (aromatyczna łaźnia parowa, sanarium: sauna fińska i tropikalna), w podziemiach do dyspozycji gości jest także niemała  kręgielnia. Znajdziemy także profesjonalne zaplecze Wellness&SPA,  salę zabaw dla dzieci „Zagajnik” z ciekawymi grami, zabawkami, malowankami a na zewnątrz plac zabaw przy jednym z zabytkowych stawów. Czy można się nudzić? Jeśli chcesz - spróbować trzeba! :)

Korzystając z pięknej pogody pierwsze dni spędziliśmy na spacerach. Rozległe tereny zielone wokół Folwarku ze stawem i z dostępem do rzeki Liwiec do tego bardzo zachęcają. Można wypożyczyć rowery i przejechać się po okolicy. Można usiąść nad stawem i obserwować rybki, a w sezonie  letnim popływać na rowerkach wodnych czy łódce. Można też  iść do zagrody, w której czekają na dzieci przeróżne zwierzęta - od młodziutkich kóz, do dużych krów. Tej atrakcji nie odmówi żadne dziecko...


Zaczerpnąć też można trochę historii, bo od tego się przecież zaczęło. Na zabytkowych stawach stworzono wyspę pisarzy i poetów - wyspę, na której znajdują się piękne rzeźby polskich rzeźbiarzy: 12 drewnianych rzeźb m.in. Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej, Henryka Sienkiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego. Jest to pamiątka po plenerze rzeźbiarskim, który odbywał się w Łochowie w 2014 roku. Poza tym nieopodal stworzono również Bajkową Aleję.  Ciągnie się wzdłuż głównego budynku Folwarku nad stawem. Tworzą ją rzeźby postaci z bajek naszego dzieciństwa. Zgadnij jakie!

Na terenie też znajdziecie mały zabytkowy kościół, którego historia rozpoczyna się w 1932r w Wółce Dobryńskiej. Po 72 latach przeniesiono go na teren Pałacu i Folwarku - do tej pory w każdą 3 niedzielę miesiąca odbywają się w nim msze. Jest wyjątkowy!  Muszę Wam pokazać również teren Pałacu. Tam naprawdę się odpoczywa!
Duży teren, mnóstwo zieleni. Pierwotnie do zespołu pałacowo-parkowego Pałac Łochów należały budynki: Pałacu, Kuchni Pałacowej. Wozowni i Oficyny. Na terenie znajduje się Galeria Leny Grochowskiej, prezentujący malarstwo olejne i pastele - prace zabierają widza w odległą krainę, poza codziennością. Niektórzy w tym malarstwie zobaczą baśniowy, inni czasem mroczny świat…
Teren Pałacu idealnie nadaje się na niedzielny spacer... nawet w deszczu!
Pałac i Folwark Łochów można powiedzieć, że zabiera nas w dwie różne krainy. Znaleźć możemy się w tej, w której chcemy. Folwark pozwoli nam na komfort wypoczynku i atrakcję dla dzieci. Oferty specjalne (również dla rodzin) znaleźć możecie tu > http://www.palacifolwarklochow.pl/oferty-specjalne  - zapewnią Wam wiele dodatkowych atrakcji z wyjątkowymi zajęciami dla naszych Maluchów. Jeśli mieszkacie blisko centrum - to idealne miejsce, by zrelaksować się, dać odpoczynek dla ciała i ducha!


Brak komentarzy

Prześlij komentarz