Kolekcjoner kamieni


Czy będąc dzieckiem chociaż jedno z Was nie kolekcjonowało kamieni? Słońce na niebie, piach, woda i swoboda - nic więcej dziecku do szczęścia nie trzeba. Żeby poczuć się jak na plaży jedziemy na działkę, która stała się wymarzonym "placem zabaw" - niekoniecznie przystosowany do małego dziecka. Nie znajdziemy na nim bujawki, nie ma zjeżdżalni ani karuzeli  ale jest niekończąca się piaskownica, która daje niezliczone możliwości zabawy. Ubywa jej powoli  - stopniowo przewozimy ją do domu w butach, kieszeniach spodni i za paznokciami! W piaskownicy tej pojawiło się ostatnio mnóstwo kamieni - najlepsze zabawki mojego Synka. Zapomnijmy o spacerach, zapomnijmy o lepieniu babek, zapomnijmy o zabawie w chowanego!  Kto by pomyślał, że tyle fajnego jest w tych małych drobiazgach różnych kształtów i kolorów, że każdy smakuje inaczej i nie wszystkie rzucone lecą dostatecznie daleko. Po co kupować klocki, przytulanki, układanki jeśli tyle radości sprawia dziecku zwykły patyk i kamień ? FENOMEN! 

Obserwując pochłoniętego zabawą Oliwierka  przywołałam wspomnienia...

 Czy będąc dzieckiem chociaż jedno z Was nie kolekcjonowało kamieni? Przemierzałam podwórko wzdłuż i wszerz zgarbiona, przesiewałam sitem piaskownicę by oko moje wypatrzyło coś świecącego - złoto bądź diament oczywiście. Wierzyłam, że jeden malutki kamyczek sprawi, że będziemy bogaci! Zbierałam brązowe kamienie i wmawiałam sobie, że to bursztyny... wyobraźnia dziecka nie zna granic... Gdy Syn pewnego dnia przyjdzie do mnie z kamieniem w ręku i powie "to dla Ciebie mamo" stwierdzę, że jednak zbyt wiele można odziedziczyć w genach !


Czapka, bluza, spodnie - BUBA - kolejny raz polecam Wam szyte z pasją ciuszki do brojenia!
Buty - miejscowy sklepik dla maluchów

21 komentarzy


 1. O tak! Kamień i patyk to ulubione zabawki:) Eryk jak jedziemy do dziadków, to ma swoje wiaderko i do niego zbiera kamyczki i tak dumnie z nimi chodzi :D haha, dzieci są niezwykle kreatywne i zawsze znajdą coś "super" do zabawy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reniu czy to nie fajne, że mamy tak kreatywne dzieci? Że najwięcej radości sprawiają im najdrobniejsze rzeczy? :)

   Usuń
 2. Moi drodzy, nie mam ostatnio zgłoszeń od Was, że macie problemy z dodawaniem komentarzy ale jeśli się takie nadal pojawiają - piszcie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Kochana.... chciałabym troszeczkę nad swoimi umiejętnościami popracować i myślę, że zaraz po przeprowadzce tak właśnie będzie ;) Jakiś kurs aż się prosi!

   Usuń
 4. Nie wiem czy Aniela będzie kiedykolwiek przejawiać taką miłość do kamyków jak Oliwierek (póki co nic na to nie wskazuje), ale jak usiądzie w piaskownicy to jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie! Jest to jedyna zabawa, która ją zajmie na tyle, że ja zdążę wypić całą kawę! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze, że to wcale nie głupia zabawa - o ile kamyki nie są na tyle małe, że dają możliwość połknięcia :)

   Usuń
 5. Oli dogadałby się z Michałem obaj uwielbiają kamienie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kochana w takim razie Michał odnalazłby się teraz na naszej kamienistej plaży :)

   Usuń
 6. Przed chwilą zebrałam porcję świeżo przyniesionych do domu kamieni przez mojego F. Jak zobaczyłam tytuł wpisu...musiałam tu wejść:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Za moich czasów to była najlepsza zabawa. Na ulicy za domem nie było asfaltu tylko właśnie kamyki i wszyscy się nimi bawiliśmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także wniosek jest taki, że we wspomnieniach dzieciństwa kamienie są i być będą :)

   Usuń
 8. U nas też jest faza na kamienie. Trochę mamy rozsypanych w ogródku z przodu domu, Antek biega tam i kradnie. Teraz można u nas znaleźć kamienie w łóżku, pudełku z zabawkami i nawet w kuchni ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I zapewniam Kochana, że jest jeszcze wiele miejsc, w których te kamienie znajdziesz :)

   Usuń
 9. Aaaaa, ja też jako dziecko zbierałam brązowe kamienie. I zielone :) Wszystko znosiłam do domu, dziś już rozumiem dlaczego mama zawsze miała "tą" minę, gdy widziała mnie idącą z kolejną porcją moich "skarbów" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż kochana... to taka kultowa pasja z dzieciństwa, którą teraz możemy powspominać :)

   Usuń
 10. Mój Misiek uwielbia kamienie, ale tylko te mikroskopijne. Patyki - jak największe i źdźbła wszelkiego typu :) Ja kolekcjonowałam... ślimaki, które nie wiedzieć czemu, często uciekały z mojego pudełka trzymanego w ogrodzie :) A miały tam tak przytulnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nasza Zocha też tylko mienie i mienie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kamienie najlepsze pod słońcem! :) synek ma 6 lat i nadal w każdym kamyku doszukuje się bursztynu :) a mała Emi niemal każdy spacer przemierza z kamykiem w ręku :) i przynosi mokre, bo spocone od małych rączek, kamyki do domu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wróciłam do tego postu i tak Ci powiem, że o ile kamienie tez były gdzieś tam w moich zbiorach to bardziej pamiętam, że już jako trochę starsza niż Twój Oli dziewczynka zbierałam małe jaszczurki :-) a moja młodsza siostra kilka lat później ślimaki i trzymała je w szufladzie w domu (fujjj) :-) takie miałyśmy nie do końca normalne zainteresowania :-P Daria

  OdpowiedzUsuń