3 wyjątkowe miejsca i plaże nad morzem, które warto odwiedzić!


Jedziesz nad morze? Osadzasz się w Trójmieście? W te miejsca musisz zajrzeć - koniecznie! 

Dziś zabieram Cię nad morze. Ja wiem, wakacje się już kończą. Ale pocieszę! Weekendy będą trwać nadal :) Przecież możesz rodzinę zapakować do auta o każdej porze roku i gnać przed siebie.
W zasadzie wystarczy Ci jeden dzień, by poznać ten nadmorski kawałek Polski. Jeden dzień, by zobaczyć coś wyjątkowego! A może poświęcisz na każdą z tych plaż trochę więcej czasu - jestem przekonana, że znajdziesz coś dla siebie. 
Swoją nawigację ukierunkowaliśmy na Trójmiasto - najbliżej i najszybciej z centrum Polski. W związku z tym, że Sopot, Gdańsk i Gdynia są nam już trochę znane szukaliśmy innych, wyjątkowych plaż. No i znaleźliśmy! 1. Klif Orłowski - pomnik natury i chluba Gdyni zarazem. Zdecydowanie jedno z najważniejszych miejsc przyrodniczych w okolicy. Tylko zobaczenie tego miejsca na własne oczy sprawia, że zaczynamy doceniać potęgę morza i piękno przyrody, która nas otacza.
Niestety nie zbliżaliśmy się do tego miejsca - respektując tabliczki informujące o niebezpieczeństwie, które większość osób mimo wszystko pomija. Mimo to - cała plaża, oberwany las, małe molo i pięknie zagospodarowana okolica zdecydowanie sprawiły, że będziemy tam wracać!

2. Torpedownia - Babie Doły - Zrujnowana i tajemnicza. Miejsce zaskakujące! Ruiny w Babich Dołach to część wielkiego poligonu torpedowego, jaki Niemcy urządzili podczas wojny na terenie Zatoki Gdańskiej. Wyjątkowa plaża i falochrony sprawiają, że to miejsce jest inne niż wszystkie - do tego ma swoją wyjątkową historię. Warto o tym poczytać i zabrać tam przede wszystkim starsze dzieci.

3. Cypel w Rewie - dla tych, co lubią spacery brzegiem morza - tam możecie pozwolić sobie wejść aż kilometr w jego głąb. Niesamowite, że z obu stron obserwować możemy morze. Piaszczysty, wąski na kilkanaście do kilku metrów półwysep. Sama Rewa to spokojne i zadbane miasteczko. Myślę, że  dopiero zaczyna się rozwijać. W Rewie znajduje się również ogromny krzyż poświęcony ofiarom morza. 
Jestem przekonana, że w okolicy jest całe mnóstwo takich wyjątkowych miejsc! I chciałabym mieć jeszcze okazje zobaczyć je osobiście. Dlatego napiszcie, jeśli znacie miejsce, które warto zobaczyć! Gdziekolwiek ono jest!  Dzikie plaże, zabytki i dzieła przyrody! Tego nigdy zbyt wiele!

Partnerem wpisu jest marka Mitsubishi. 
Brak komentarzy

Prześlij komentarz