Pokaż Dziecku Polskę - w jeden dzień!


4 wyjątkowe miejsca. Jeden dzień!


Wyobrażam sobie, że nie wszyscy mamy możliwość wzięcia urlopu na kilka dni, by wsiąść w auto i wyruszyć w Polskę - tak po prostu - pozwiedzać. Wyobrażam sobie jednak, że w ciągu jednego miesiąca można poświęcić jeden dzień, by pokazać dziecku Polskę. Bez zbędnego wstępu pokazać Wam dziś chcę, co uda się zobaczyć w tylko jeden dzień. Gdzie dojechaliśmy? Zobaczcie poniżej: 


1. Ojców - miasteczko w skałach, tak bym to nazwała. Niesamowite widoki, przecząca grawitacji Maczuga Herkulesa, Kościółek na wodzie, Zamek na Piaskowej Skale... Ojcowski Park Narodowy, Zabytkowy młyn... Naprawdę jest na co popatrzeć! Jeden dzień w zupełności wystarczy, by pooddychać świeżym powietrzem. Wieś w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Skała, na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.


2. Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej - niesamowite miejsce. Powstało po prostu na skutek działalności człowieka. Trudno było wytłumaczyć dzieciom, dlaczego na tej plaży nie ma morza...  Świetnie zagospodarowana przestrzeń - jest gdzie posiedzieć i pobiegać. Pustynia Błędowska to największy w Polsce obszar lotnych piasków leżący na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej.
Dresy - MatiMade.pl


3. Park Gródek w Jaworznie - czyli park powstały w kamieniołomach! Dosłownie. Jego charakterystycznym elementem są pomosty umieszczone dosłownie na wodzie. Sztuczny zbiornik z jasno zieloną wodą, w której obserwować można piękne rybki. Niesamowite punkty widokowe! Ale żeby dotrzeć do celu - trzeba urządzić sobie długi spacer po lesie. Powdychać świeżego powietrza, pozachwycać się naturą i aby przygód nie zabrakło - spotkać zwierzęta jak kozły - które my spotkaliśmy. Idealne miejsce na romantyczny spacer i piknik! 


Bluza, spodnie - Pocopato.pl

4. Góra Kamieńsk - sztuczne wzgórze o wysokości 386 m n.p.m. powstałe jako zwałowisko zewnętrzne Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, położone na terenie powiatu radomszczańskiego w gminie Kamieńsk. Obecnie wierzchołek góry i jej otoczenie to piękny teren rekreacyjny. Na górze znajduje się ośrodek zimą narciarski, a w okresie letnim wypoczynkowy. Wzniesienie jest znakomitym punktem widokowym w okolicy.  miejsce, by opowiedzieć dzieciom skąd się bierze prąd. Wiatraki - robią wrażenie...  Piękne tereny! 


Komplet - zara / buty - F&F


Byliście w tych miejscach? Wrażeniami podzielcie się! :) 


Brak komentarzy

Prześlij komentarz