Janod i Mudpuppy - dla miłośników puzzli

Nie tylko, ale AŻ PUZZLE!


Długie wieczory, które pojawiły się razem z chłodniejszymi dniami zmusiły mnie innego planowania dziecięcego czasu. Czasu, którego jeszcze mają dużo, a niestety skłonni byliby spędzać go przed telewizorem. Ale to rodziców rola, by zapełniać im go jak najbardziej. 

Razem z tymi jesiennymi dniami pojawiła się nagle pasja układania puzzli - u Leosia. Z dnia na dzień, zupełnie nie wiem kiedy zdobył nową umiejętność, która wydawało mi się jeszcze miesiąc wcześniej była dla niego nie do okiełznania. Nastąpił przełom! Załapał! I tak stał się prawdziwym miłośnikiem puzzli - a te puzzle w naszym domu są wszędzie. 

Mamy zapasy po Oliwierku, ale mamy też nowości, które dziś Wam pokażę. Jeśli śledzicie mnie na Instagram zapewne wiecie już, jak często wyściełają one podłogę. Obiecałam nasz przegląd - więc go zrobię :)

Są marki - pewniaki. Z najlepszą jakością i starannością wykonania produktów. Markę Janod i Mudpuppy poznałam już dawno. Mam z nich nie jeden produkt, przetestowany, niezniszczalny - wart polecenia.
Dziś wprawdzie skupimy się na puzzlach, ale koniecznie zobaczcie, co mają w ofercie. Oto cała kolekcja Leosia. Podzielę ją na kategorie, żebyście mieli możliwość poznać najróżniejsze modele. 


Tylko puzzle? Czy aż puzzle? 
Sami oceńcie!
Puzzle Magnetyczne - Mudpuppy - link

Genialna opcja dla maluchów. Dzięki magnetycznej książeczce puzzle są super przyczepne - to świetna opcja podczas podróży - mała książeczka, która dzięki magnetycznym właściwością niweluje ryzyko zgubienia elementów. W zestawie są 2 komplety puzzli po 20 elementów.


Puzzle Patyczki - Mudpuppy - link

Super kreatywny produkt. W jednym zestawie mamy 24 elementy z których wychodzi nam aż 6 obrazków -  w naszym przypadku zwierząt. Prosta rzecz a cieszy :)  Ułatwieniem przy układaniu są różne kolory tła. Do zestawu dołączona jest też plansza, na której można układać patyczki. 

Puzzle panoramiczne w walizce - Janod - link / link

To są super puzzle na start - duże, przejrzyste, i maja super ściągę! Właśnie te puzzle które widać z tyłu (dżungla) to były te, na których Leoś załapał o co chodzi. Wystarczyło rozłożyć dołączony do walizki obrazek, który odwzoruje puzzle 1:1. Dzięki temu dziecko może układać elementy na nim - po prostu. Według mnie to super ćwiczenie. Dodatkowo powiem szczerze: mnie urzeka pudełko w formie walizki! Puzzle podłogowe Mama - Mudpuppy - link

To również super opcja na pierwsze puzzle dla dzieci. Dostępne są w wersji mama i dada - czyli przedstawiające duże i małe zwierzątko. Widzę po Leosiu, że zawsze zaczyna układanie elementami: np postaciami. Uważam, że te puzzle są idealne na start. 


Puzzle sensoryczne - Janod - link

Bardzo fajna pozycja. Duże elementy ułatwiają układanie. Mamy tutaj farmę, a jej mieszkańców dziecko może poznać także sensorycznie – sierść czy skóra siedmiu zwierząt wykonane zostały z teksturowanych materiałów. Dzięki temu możemy rozwijać w dziecku zmysł dotyku. To dodatkowo wzbudza zainteresowanie układanką. 36 elementów - do dyspozycji również podpowiedź w postaci dużego obrazka 1:1.

Układ słoneczny z elementami w kształcie planet - Mudpuppy - link

To puzzle, które kupiliśmy dla Oliwierka. Mają elementy w kształcie planet, co naprawdę świetnie rozwija wyobraźnie i stanowi doskonały wstęp do rozwinięcia tematu kosmosu. Sami zobaczcie! Ułożenie całej mapy pomaga dziecku poznać wszystkie najważniejsze elementy układu słonecznego - pojawiają się również nazwy w języku angielskim. Puzzle robią wrażenie!Puzzle Świecące w ciemności - Mudpuppy - link

A skoro jesteśmy w kosmosie to mam jeszcze jedną układankę marki Mudpuppy - świecącą w ciemności! Według mnie jest genialna! Bardzo polecam. Moje dzieci zawsze wspominają o tych rówieśnikom "a ja mam puzzle które świecą w ciemności" :) Świetny pomysł - dzięki temu układanka po prostu nie jest banalna! Obowiązkowa pozycja dla fanów kosmicznych tematów. W tym pudełku mamy aż 100 elementów.

Puzzle w walizce - pojazdy - Janod - link / link

Kolejne puzzle w walizce - tym razem elementów 100 i 200 (w przypadku wersji Straż Pożarna). Opcja dla bardziej zaangażowanych. Dużo elementów na obrazku pomaga w układance. Puzzle wykonane zostały z trwałego kartonu z idealnymi kształtami, które pozwalają dziecku na łatwe łączenie elementów. Uważam, że z takiego prezentu będzie zadowolony każdy 4-5 latek :) 

To tylko ułamek oferty obu marek. 
Chcecie zobaczyć więcej? znajdziecie je w sklepach: 


Brak komentarzy

Prześlij komentarz